Język / language:

Newsletter

Szukaj

Gołdap

www.goldap.pl
Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie
Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie
Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie Gołdap - zdjęcie

Gołdap - stolica Mazur garbatych to najbardziej na północny-wschód wysunięty skrawek województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto jako jedyne w województwie posiada status uzdrowiska. Okoliczne tereny obfitują w bogato zarybione jeziora, bujne lasy i malownicze krajobrazy, a znakomite warunki klimatyczno-przyrodnicze zapewniają zdrowy i aktywny wypoczynek przez cały rok.


czytaj dalej...

Gołdap - stolica Mazur garbatych to najbardziej na północny-wschód wysunięty skrawek województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto jako jedyne w regionie posiada status uzdrowiska.

 

Niebagatelna kwota, bo około 30 milionów złotych, przeznaczona została na wybudowanie tężni oraz pijalni wód mineralnych nad jeziorem Gołdap. Działa tu sanatorium, w którym można m.in. leczyć choroby układu krążenia, nerwice, nadwagę, choroby narządów ruchu. Dobre efekty dały wiercenia geologiczne w miejscu, gdzie już rozpoczęła się budowa, czwartych w Polsce, tężni – dowiercono się bowiem do dobrej jakości wód mineralnych, z m.in. dużą zawartością magnezu. Są też solanki, które będą też zdatne do picia przy zaleceniu lekarza.

 

Okoliczne tereny obfitują w bogato zarybione jeziora, bujne lasy i malownicze krajobrazy, a znakomite warunki klimatyczno-przyrodnicze zapewniają zdrowy i aktywny wypoczynek przez cały rok. W sezonie letnim warto polecić choćby „Dni Gołdapi”, „Międzynarodowy Konkurs Krzyku” i sierpniowy Festyn Pogranicza „Kartaczewo”.

 

Ogromną atrakcją tych terenów są mosty kolejowe w Stańczykach, których wysokość wynosi około 36 metrów. Dojechać tam można zabytkową trasą kolejową.

 

Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się, wybudowany na początku XIX wieku, grobowiec pruskiej rodziny Farenheidów w Rapie koło Bań Mazurskiech - budowla ma kształt piramidy.

 

Warto także polecić Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej ze ścieżkami edukacyjnymi, oraz unikalne gospodarstwo rolne z hodowlą danieli.

 

W podmiejskim Lesie Kumiecie udostępniono zwiedzającym kompleks poniemieckich bunkrów - pozostałość po kwaterze Luftwaffe z okresu II wojny światowej.

 

Na pewno niezapomnianym przeżyciem będzie wejście na zabytkową wieżę ciśnień z kawiarnią i punktem widokowym

 

Więcej informacji o atrakcjach i zabytkach regionu można znaleźć na stronie http://goldap.org.pl/category/atrakcje-turystyczne

 

Pobliskie jeziora przyciągają wędkarzy i żeglarzy. Miłośnicy wędrówek pieszych, rowerowych i kajakowych mogą korzystać z oznaczonych tras, choćby kajakowej - Gołdapą do Węgorapy, zaś rowerzyści chętnie korzystają z nieczynnych nasypów kolejowych.

 

www.goldap.pl

www.turystyka.frrg.pl

 schowaj opis...


Komentarze (0)

Skomentuj

Brak komentarzy do artykułu - możesz być pierwszy!


Wasze zdjęcia (0)

Dodaj zdjęcie

Nikt jeszcze nie dodał zdjęć - możesz być pierwszy!
Zaloguj się, aby dodać zdjęcia.
województwo:


miasto:Partnerzy portalu Tint Tint Futro Film
Wszelkie prawa do zawartości serwisu zastrzeżone
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zawartość merytoryczną informacji o poszczególnych miastach, hotelach, ośrodkach, restauracjach i innych prezentowanych obiektach.