Język / language:

Newsletter

Szukaj

Gorlice

www.gorlice.pl
Aktualny filmWłącz ten filmWłącz ten film
Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie
Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie
Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie
Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie Gorlice - zdjęcie

GORLICE – w centrum beskidzkich atrakcji...

Pewna odległość od najpopularniejszych małopolskich kurortów powoduje, iż rzadko wymienia się Gorlice wśród miejsc wartych poznania i odwiedzenia. A szkoda…


czytaj dalej...

Gorlice czekają na odkrywców swoich nieprzeciętnych walorów. Ci, którzy już tu trafią, wiedzą, że jeszcze nieraz wrócą do prawdziwej stolicy Beskidu Niskiego. My też zachęcamy do jak najczęstszych przyjazdów, wszak to znakomita przystań do uprawiania turystyki weekendowej, kilkudniowych wypadów poza codzienność. Przyjedź, a przekonasz się, że warto choćby po to, by chwalić się, iż odkryłeś miejsce, w którym czas płynie wolniej, a troski zostają gdzieś daleko za Tobą. Poczuj ten mikroklimat życzliwości, otwartości i bliskości natury.

 

W Gorlicach czekają na Ciebie pyszne spacery po ciasnych uliczkach gorlickiej starówki i po niepowtarzalnym rozległym parku. Tu znajdziesz pole do aktywnego wypoczynku – miasto dysponuje krytym i otwartym basenem, w zimie można poślizgać się na lodowisku, a przy niesprzyjającej aurze wypróbować swoich umiejętności w nowocześnie wyposażonych centrach klubowego wypoczynku (bilard, kręgle), bądź skorzystać z oferty licznych klimatycznych knajpek. Miasto nastawione na obsługę turystów przyciąga świetną bazą gastronomiczną i coraz ciekawszą ofertą hotelarską. Każdego turystę, także Ciebie, zadowoli szeroki wachlarz propozycji i zaskakująco przystępne ceny za świadczone usługi.

 

Tylko tu wytrawni koneserzy turystyki znajdą miejsce, w którym zapłonęła pierwsza w świecie uliczna lampa naftowa. Tutaj napotkasz ślady działalności wybitnego naukowca i odkrywcy Ignacego Łukasiewicza, a na osiedlu Magdalena zwiedzisz skansen naftowy. Tylko tu odnajdziesz nekropolie upamiętniające bohaterów Bitwy pod Gorlicami - "Polskiego Verdun", największej bitwy wschodniego frontu I wojny światowej. W samych Gorlicach można zwiedzić sześć cmentarzy wojennych poświadczających dramat krwawych zmagań sprzed blisko 100 lat. Liczne pamiątki z tamtych dni można również oglądać w Muzeum Regionalnym PTTK.

 

Tylko tu, oglądając liczne zabytki, przekonasz się o wielowiekowym zgodnym współistnieniu kultur pogórzańskiej, łemkowskiej i żydowskiej. To z Gorlic wyruszysz na podbój stoków narciarskich, stąd blisko do pieszych, rowerowych i narciarskich wypraw w beskidzkie „eldorado” natury.

 

Wysowa i Wapienne, Magura Małastowska, Izby i Radocyna, Biecz – z Gorlic tylko kilka kroków do poznania i smakowania tych niezwykłych zakątków. Wymieńmy może najciekawsze z miejsc w okolicach Gorlic – te, których nie możesz przegapić, wobec których nie pozostaniesz obojętny. To Zalew Klimkówka w Pieninach Gorlickich, zbiornik wodny spełniający również funkcje rekreacyjne i sportowe. Nieco dalej, kierując się na południe, dotrzesz do coraz modniejszego uzdrowiska w Wysowej, a następnie do największej w Europie stadniny koni huculskich w Regietowie.

 

Przemieszczając się szosami wśród gór, przez leśne przełęcze, co rusz będziesz spotykał przecudowne cerkwie i drewniane kościoły, z których najcenniejsze są te wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – w Sękowej i Binarowej. W Szymbarku możesz zwiedzać wspaniale odremontowany kasztel - dwór obronny pozostający prawdziwą perłą polskiego renesansu. W Łosiu odwiedzisz rozległą zagrodę maziarską. Przemierzając spacerkiem bogate w grzyby leśne ostępy, nierzadko będziesz miał sposobność natknąć się na rzadkie okazy zwierząt, wszak prawie cała Ziemia Gorlicka położona jest w otulinie Magurskiego Parku Narodowego. A na deser polecamy wycieczkę do Biecza, gdzie można podziwiać średniowieczną zabudowę „małego Krakowa”.

 

Atrakcje, atrakcje, a wszystkie podane w atmosferze życzliwości i zrozumienia dla potrzeb odwiedzających. Przyjedź, posmakuj niepowtarzalnego klimatu spokoju, gwarantujemy, że zechcesz do nas powrócić.schowaj opis...


Komentarze (0)

Skomentuj

Brak komentarzy do artykułu - możesz być pierwszy!


Wasze zdjęcia (0)

Dodaj zdjęcie

Nikt jeszcze nie dodał zdjęć - możesz być pierwszy!
Zaloguj się, aby dodać zdjęcia.
województwo:


miasto:Partnerzy portalu Tint Tint Futro Film
Wszelkie prawa do zawartości serwisu zastrzeżone
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zawartość merytoryczną informacji o poszczególnych miastach, hotelach, ośrodkach, restauracjach i innych prezentowanych obiektach.